VIDEO

Utopia in Boekel: plannen voor een zelfvoorzienend ecodorp

15 januari 2014 om 16:58
nl
In Boekel bestaan plannen voor een ecodorp waarbij de bewoners voor ruim vijftig procent in de eigen behoeften gaan voorzien. In het dorp gaan zo'n 35 gezinnen wonen, die zelf hun huis gaan bouwen met duurzame materialen.
Geschreven door

Ook zullen de bewoners zelf energie opwekken en hun eigen groenten en fruit verbouwen. Voorzitter van Ecodorp Boekel Ad Vlems: "Inmiddels hebben al zeven gezinnen zich aangemeld. De belangstelling om duurzaam te leven wordt steeds groter. We zijn een soort woongemeenschap, maar toch heeft elk gezin voldoende privacy. Verder staan we ook niet los van het dorp Boekel. We willen leven in verbinding."
Werkelijkheid of utopie?De wijk zou moeten worden gerealiseerd  tussen de Runstraat en de Peelstraat.
Volgens de voorzitter is het college van B en W enthousiast. De raad, die dinsdag een presentatie kreeg van de initiatiefnemers, moet de plannen nog wel behandelen. Komende zondag is er in het gemeentehuis een informatiemiddag voor de inwoners van Boekel.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.

Download de app en draag het gevoel van hier altijd bij je!