Ontdek
VIDEO

Stakers Philip Morris Bergen op Zoom stellen ultimatum

17 januari 2014 om 08:59 • Aangepast 15 oktober 2025 om 13:40

Werknemers van de sigarettenfabrikant Philip Morris in Bergen op Zoom hebben donderdagavond voor 24 uur het werk neergelegd. Het conflict draait om de nieuwe cao. De werknemers willen drie procent loonsverhoging en compensatie voor de verslechtering van het pensioen.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

De directie van het Amerikaanse bedrijf wil daar voorlopig niet op ingaan. Er is nu door de stakers en de vakbonden een ultimatum gesteld. De directie krijgt tot na het weekend de tijd om aan de eisen van de werknemers te voldoen.
Al eerder actiesBij Philip Morris in Bergen op Zoom werken 1500 mensen. Afgelopen week waren er al tijdelijke acties. Toen riep de directie de werknemers op om aan het werk te gaan. De stakingsactie werd onverantwoord genoemd en weinig constructief. De acties verharden zich, zegt een woordvoerster van FNV-Bondgenoten.
Het is overigens al lang geleden dat er een dergelijk grote actie wordt gehouden bij de sigarettenfabrikant. De laatste keer was in 1984.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.