Ontdek
VIDEO

UWV: Minder werk, meer WW'ers in Brabant

24 januari 2014 om 12:58 • Aangepast 28 september 2025 om 03:22

Slecht nieuws over de werkgelegenheid in Brabant. Het aantal banen neemt af en er komen steeds méér mensen met een WW-uitkering. Dat blijkt uit cijfers die het UWV vrijdag bekendmaakte.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Overal in Nederland nam de werkgelegenheid af, maar in Brabant is het nog net iets erger dan in de rest van het land. In 2012 verdwenen er alleen al in het westen van de provincie bijna 10.000 banen. In het oosten van Brabant gaat het iets beter.
Het aantal mensen met een WW-uitkering nam nog veel sterker toe dan het aantal werklozen, met maar liefst 26 procent. Toch zitten we hiermee in Brabant wél onder het landelijk gemiddelde.
Vergrijzing grote boosdoenerHet oplopen van het aantal uitkeringen voor werklozen heeft een aantal redenen. ''De komst van arbeidsmigranten, groei van aantal flexbanen en het grote aantal mensen dat langer doorwerkt zorgen ervoor dat de WW-uitkeringen enorm stijgen'', zegt Michel van Smoorenburg van het UWV.
Maar ook de economie zorgt ervoor dat het aantal werklozen hoog is. ''Dit in combinatie met de crisis van de laatste jaren zorgt voor dit grote probleem.''
Het ergst in de zorgHet meest schrijnend is de situatie in de sectoren zorg, vervoer en opslag. In de zorg, tot voor kort nog dé banenmotor van de economie, nam het aantal mensen met een WW-uitkering met bijna de helft toe.
Het UWV verwacht dat de economie zich de komende jaren zal herstellen. Maar voor 2014 ziet het er nog niet goed uit. ''We verwachten opnieuw een stijging van 10 procent voor 2014.''

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.