Fors meer winst voor Philips in 2013
Philips heeft vorig jaar 1,17 miljard euro winst geboekt. Dit is fors meer dan de dertig miljoen verlies die in 2012 werd geleden. Dit blijkt uit de jaarcijfers die dinsdagmorgen in Amsterdam zijn gepresenteerd. De omzet bleef vrijwel onveranderd op bijna 23,5 miljard euro.
Philips blijft ondanks sterk verbeterde financiële resultaten voorzichtig over de ontwikkeling van de wereldeconomie. Ook dit jaar verwacht het elektronicaconcern nog last te houden van economische onzekerheid en valutaschommelingen.
Vierde kwartaalPhilips behaalde in het vierde kwartaal een omzet van 6,8 miljard euro, een fractie meer dan een jaar eerder. Onderliggend, dus exclusief bijvoorbeeld nadelige wisselkoerseffecten, was volgens het bedrijf wel sprake van zeven procent groei. De nettowinst kwam uit op 412 miljoen euro. Een jaar eerder stond onder de streep nog een verlies van 420 miljoen euro.
Volgens topman Frans van Houten kunnen de prestaties onder meer door de lopende reorganisatie verder worden verbeterd. Voor de jaren 2014 tot en met 2016 mikt Philips opnieuw op een omzetgroei van vier tot zes procent. De winstmarge moet verder omhoog naar elf tot twaalf procent. Van Houten zei dat dit jaar een 'bescheiden stap' richting die nieuwe doelstellingen zal worden gezet.
Verkoop elektronicatakPhilips verwacht nog dit jaar een nieuwe koper te vinden voor zijn elektronicatak die onder meer audio- en videoapparatuur maakt. Het bedrijf maakte begin vorig jaar bekend dat de entertainmentactiviteiten worden uitbesteed aan het Japanse Funai, maar die licentieovereenkomst werd in oktober weer ontbonden.
Inmiddels hebben volgens Van Houten 'meerdere partijen' belangstelling getoond.
