Petitie met ruim 1550 handtekeningen tegen dreigende sluiting Gerardusschool in Weebosch

28 januari 2014 om 15:00 • Aangepast 28 september 2025 om 02:22
De Gerardusschool in Weebosch heeft dinsdag een petitie met ruim 1550 handtekeningen aangeboden aan de Tweede Kamer. Hiermee protesteert de dorpsschool tegen een mogelijke sluiting. De school in de gemeente Bergeijk telt nog maar 66 leerlingen. Schoolbestuur SKOzoK overweegt de basisschool daarom te sluiten.
Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Zes kleine dorpsscholen, waaronder de Gerardusschool, hebben om sluiting tegen te gaan de handen ineen geslagen in de vorm van een coöperatie. Het beheer en bestuur van de school is in handen van docenten, de schoolleider, inwoners en dorpsbesturen.
Staatssecretaris wijst plan afDe leerlingen krijgen kwalitatief en persoonlijk onderwijs op maat in kleine klassen, stelt de Kleine Scholen Coöperatie.Eind december liet de staatssecretaris van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) weten dat hij de kern van het plan afwijst.
De Kleine Scholen Coöperatie hoopt nu dat leden van de vaste commisie voor OCW de staatssecretaris op andere gedachten kan brengen.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.