Romeo Castelen redt in extremis punt voor RKC: "Ik zei tegen Evander: kom we gaan er nog een maken"
Go Ahead startte agressief, zoals altijd in de Adelaarshorst. In de openingsfase leverde dat kleine mogelijkheden op voor Deniz Türüc en Erik Falkenburg. RKC speelde wat voorzichtiger. Vrijwel alle acties liepen over middenvelder Evander Sno, de motor binnen de ploeg van trainer Erwin Koeman.
Veel ondersteuning kreeg hij daarbij niet. Op rechts kwam de snelle Romeo Castelen niet los van zijn bewaker Xandro Schenk en in de spits zat de statige Aurélien Joachim in de tang bij Bart Vriends.
RKC voor rust niet gevaarlijkHalverwege de eerste helft kwamen de Eagles verdiend op voorsprong. Aanvoerder Jop van der Linden krulde een vrije trap fraai achter doelman Jan Seda. Ook daarna zat er meer passie in de spel van Go Ahead. Kansen leverde dat voor de rust niet meer op. Daar kwam ook RKC niet aan toe. De debuterende Deense doelman Stephan Andersen, vastgelegd omdat Vitesse tijdens de winterstop huurling Eloy Room terughaalde, hoefde zelfs geen enkele maal in actie te komen.
Na de rust zette RKC meer druk, kreeg daar ook de ruimte voor omdat Go Ahead te veel achterover leunde. Castelen met een kopbal en Kenny Anderson waren in het eerste kwartier dicht bij een doelpunt. Kort daarna kwam die gelijkmaker toch. Via centrale verdediger Schenk passeerde Damiano Schet doelman Andersen (1-1).
Knotsgekke slotfaseBeide ploegen gingen daarna in de levendige slotfase op jacht naar de volle winst. Dat leverde aan beide kanten volop kansen op. En doelpunten want in het adembenemende slot scoorde eerst Go Ahead Eagles en tekende Castelen op de valreep alsnog voor de gelijkmaker.
Reactie Romeo Castelen:"Na die 2-1 denk je natuurlijk dat de wedstrijd over is, maar ik zei tegen Evander Sno: kom we gaan er nog een maken. En twintig seconden later stond het weer gelijk. Ik raakte hem heerlijk, toen de bal van mijn voet vertrok wist ik al dat het een mooi einde ging krijgen. Zo pakken we stiekem een puntje mee. En dat puntje koesteren we."
Reactie Erwin Koeman:"Ik vond Go Ahead in de eerste helft beter, maar wij kwam weer beter voor de dag in de tweede helft. Al leek het wel alsof we na de 1-1 vrede hadden met een punt. Na de tweede goal van Go Ahead Eagles was iedereen teleurgesteld, maar dan blijkt dat je in twintig seconden een goal kunt maken. Dat tekent onze veerkracht en daar ben ik trots op. Ik ben blij met een punt."