Kinderpleister op zere wond: wens van overleden kankerpatiëntje Zoë (5) alsnog in vervulling
"Ze snapte er helemaal niks van dat er geen kinderpleisters zijn", aldus Zoë's moeder Caroline Baay. "Toen zei ik dat we centjes zouden gaan inzamelen om pleisters van te kopen. Een week later vroeg ze me al of we centjes hadden gekregen."
"Nee, als mama dat doet, gaat ze het goed doen, heb ik haar verteld. Helaas is het daarna heel snel gegaan met Zoë en zijn we deze actie begonnen na haar overlijden."
'Een hele troost'Caroline en haar man Marc Swinkels weten als geen ander wat een kinderpleister voor de patiëntjes betekent.
"Het is een hele troost. Ze krijgen wel een kraaltje na een behandeling op de afdeling oncologie, maar we hebben het met onze actie ook over andere afdeling waar kinderen geen kraaltje krijgen. Ze krijgen een prik en die vergeten ze bijna als ze daarna een mooie pleister mogen uitzoeken."
'Loopt als een tierelier'Volgens Carolina loopt de actie als een 'tierelier'. "We zijn een Facebookpagina begonnen en die heeft al 1500 likes. Daarnaast hebben we 7000 euro gedoneerd gekregen. Het gaat heel snel."
Toch is het voor de ouders van Zoë eigenlijk nog maar een begin. "We zijn nog lang niet klaar. We willen eerst de afdeling oncologie van het Amphia in Breda voorzien, maar uiteindelijk willen we kinderpleisters op alle prikpunten van kinderziekenhuizen."
'Kracht en energie'"Het is inderdaad heel moeilijk, zo kort na haar dood. Misschien hoort dit wel bij het rouwen. We hebben het heel veel over Zoë en het is fijn om met haar bezig te zijn", aldus Carolina. "We hebben heel veel verdrietige momenten, maar van deze actie krijgen we ook kracht en energie."