Gratis warme maaltijd kost nu ineens bijna acht euro voor cliënten dagbesteding Pantein

15 februari 2014 om 14:22
nl
Ook Brabantse zorgverlener Pantein moet flink bezuinigingen. De instelling vraagt daarom vanaf 1 februari een eigen bijdrage van 7,90 euro voor de warme maaltijd die cliënten tussen de middag bij de dagbesteding krijgen. Voorheen was die maaltijd gratis. Pantein heeft zorgcentra in Boxmeer, Cuijk en de regio Peelrand.
Geschreven door

"De overheid wil stimuleren dat mensen minder naar de dagbesteding gaan en dat zij meer thuis worden opgevangen in hun eigen sociale netwerk. We krijgen daarom veel minder geld voor de dagbestedingen en moeten daarom dit soort keuzes maken", aldus Pantein-woordvoerder Susan Derks. Cliënten zijn niet verplicht om de maaltijd af te nemen.
RaadsvragenDe partij PK in Boxmeer heeft raadsvragen gesteld over het invoeren van de eigen bijdrage. De partij wil vooral duidelijkheid over hoe het bedrag precies tot stand gekomen is. "Dat is gewoon wat het kost", aldus Derks.
Fractievoorzitter Maarten Wiggers de Vries maakt zich ook grote zorgen over de gevolgen van dit soort eigen bijdrages. "Door dit soort acties wordt de dagbesteding te duur. Veel mensen gaan er bijvoorbeeld twee of drie dagen in de week naartoe en worden verder thuis opgevangen door mantelzorgers", aldus Wiggers de Vries.
"Die mantelzorgers kunnen dat aan, omdat ze die andere dagen even lucht hebben. Het is onmogelijk voor mantelzorgers om die andere dagen er ook nog bij te pakken, dat wordt te zwaar."

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.