Zilver voor Ireen Wüst op 1500 meter van Olympische Spelen: 'Ben op waarde geklopt'
Schaatsster Ireen Wüst heeft zondag zilver veroverd op de Olympische Spelen in Sotsji. Na het goud op de 3000 meter en het zilver op de 1000 meter was de titelverdedigster uit Goirle verrassend niet de beste op 'haar' 1500 meter.
Jorien ter Mors zette de boel op scherp in de laatste rit voor de dweilpauze. Ter Mors, zaterdag nog actief bij het shorttrack, perste er een formidabele tijd uit (1.53,51) waar haar rivalen, Wüst incluis, zich op stukbeten.
Lotte van Beek eindigde achter Wüst als derde en zorgde daarmee opnieuw voor een volledig Nederlands erepodium. Marrit Leenstra maakte het kwartet vol door als vierde te eindigen.
'Op waarde geklopt'"Ik ben op waarde geklopt, maar ik baal wel een beetje", zei Wüst na afloop. "Ik dacht dat ik het in me had om te winnen, maar ik was misschien te gretig en tegen mezelf aan het vechten. Het was geen slechte tijd, maar wel te langzaam."
"Uiteindelijk moet ik blij zijn met zilver. Daar hoef ik me niet voor te schamen. Het is een goede prestatie, maar het voelt nu nog wel als verlies. Ik gun het Jorien, maar gun het mezelf meer", grinnikte ze.
Derde medailleWüst won eerder tijdens deze Spelen goud op de drie kilometer en zilver op de 1000 meter. Ze staat nu in totaal op zes olympische medailles. Daarmee is ze op gelijke hoogte gekomen met recordhouder Rintje Ritsma. Wüst komt later deze week nog in actie op de vijf kilometer en de ploegenachtervolging.
