Vertrek Fred van der Hoorn verrast FC Den Bosch: 'Verbaasd en geschrokken'
Het vertrek van Fred van der Hoorn komt als een verrassing voor de spelers en technische staf van FC Den Bosch. De technisch directeur maakte bekend dat hij aan het einde van het seizoen stopt bij de voetbalclub. Van der Hoorn is de kritiek en de bedreigingen van een deel van de Bossche supporters beu. "Ik ben verbaasd en geschrokken", zegt trainer Ruud Kaiser.
Fred van der Hoorn is er klaar mee. Volgens de technisch directeur gingen de bedreigingen en de kritiek te ver. "Het bleef aan de gang", zo zei hij dinsdagmorgen op Omroep Brabant Radio. "Ik heb haat bij mensen op het gezicht gezien tijdens forumavonden. Dit moet ik niet willen en zeker mijn gezin niet aan doen."
BegripDe spelers van FC Den Bosch snappen de beslissing van Van der Hoorn. "Ik hoorde zelfs dat hij soms politiebegeleiding had", zegt Ralf Seuntjens. "Dan is het natuurlijk niet meer leuk om te gaan werken."
Dit seizoen kreeg Van der Hoorn extra veel kritiek van de supporters. Begin februari bleek dat de club tonnen tekort komt. En eerder dit seizoen kwam de club ook negatief in het nieuws toen nepsjeiks van PowNews de clubleiding in de maling nam met een vals bod van tientallen miljoenen. Dat de clubleiding zo gretig in leek te gaan op de bizarre eisen van de nepsjeiks, schoot veel supporters in het verkeerde keelgat.
ImagoschadeMaar ook de fans zelf brachten de club de laatste jaren imagoschade toe. AZ-speler Altidore werd bijvoorbeeld in Den Bosch ontvangen met oerwoudgeluiden. "Zonde voor Den Bosch", is de mening van Ralf Seuntjens. Trainer Kaiser heeft zijn eigen visie. "Het is een beetje een maatschappelijk probleem."
