Meer treinen op trajecten Breda-Dordrecht en Roosendaal-Dordrecht
De geplande uitbreiding komt bovenop de bestaande intercity- en Fyradiensten vanuit Roosendaal en Breda.
Zes keer per uur tussen Breda en RotterdamDit houdt in dat er bijvoorbeeld tussen Breda en Dordrecht per uur altijd 4 treinen gaan rijden. En tussen Breda en Rotterdam zelfs zes treinen per uur, met de Fyra of Intercity Direct meegerekend.
Naast de trajecten Breda-Dordrecht en Roosendaal-Dordrecht gaat ook tussen Arnhem-Ede-Wageningen en Heerlen-Sittard een extra sprinter rijden buiten de spits. Volgens de NS hebben ongeveer 4000 reizigers voordeel van het nieuwe spoorboekje.
Voor het plan van de NS moet nog capaciteit worden vrijgemaakt door Pro Rail. Ook moet het worden goedgekeurd door het Landelijk Overleg Consumentenbelangen Openbaar Vervoer (Locov).
In het najaar valt de definitieve beslissing.