Vrouw van volkszanger Roger van Meer uit Etten-Leur blijft vastzitten voor brandstichting eigen huis
De van brandstichting verdachte vrouw van volkszanger Roger van Meer uit Etten-Leur blijft langer vastzitten. Dat heeft de rechter woensdag bepaald. De vrouw wordt verdacht van in totaal negen brandstichtingen.
Volgens justitie heeft de vrouw meerdere malen brand gesticht in de woning van het stel. Van Meer denkt nog steeds dat iemand anders achter de brandstichtingen zit. De volkszanger zocht meerdere keren de media op toen er brand uitbrak in zijn huis. Zijn vrouw heeft alles altijd ontkend.
Vergelijkbare branden in Etten-LeurVolgens Van Meer zijn er na de aanhouding van zijn vrouw vergelijkbare branden geweest in Etten-Leur. Ook zegt de volkszanger nog steeds telefonisch te worden gestalkt. "Dan wordt de telefoon opgehangen zonder dat er iets is gezegd." De rechtszaak gaat op 29 april verder.
Volgens de advocaat van de vrouw Joost Loevendie is niet bewezen dat de vrouw de branden heeft gepleegd. Hij vroeg dan ook om zijn cliënt te schorsen uit de voorlopige hechtenis. "Je kunt niet uitsluiten dat er van buitenuit brand is gesticht. Of dat dan ook echt zo is, dat is aan de rechter."
Branden gestopt?Ook is het volgens de advocaat te vroeg om vast te stellen dat de branden zijn opgehouden na de aanhouding van de vrouw. "Er zit steeds een aantal maanden tot een half jaar tussen de branden die zijn gesticht. Ik weet niet wat er verder aan brandstichtingen is geweest op andere plekken in Etten-Leur. Daarom laat ik die gegevens ook opvragen bij de politie."
In juli wordt de inhoudelijke behandeling verwacht. Dan zal ook een schouw plaatsvinden in het huis van het stel.