VIDEO

Veertig dagen geen alcohol drinken, college in Best verdeelt de taken

5 maart 2014 om 21:59
nl
Veertig dagen geen alcohol. Voor de één geen probleem en de ander moet er niet aan denken. In de gemeente Best doen zo’n 140 mensen mee met de actie '40 dagen géén alcohol’. En ook wethouder John Verheijen drinkt de komende tijd geen druppel, hij wil het goede voorbeeld geven.
Geschreven door

De taken zijn goed verdeeld binnen het college in Best. Twee van de wethouders doen mee met de actie en de andere niet. Wethouder John Verheijen: "Ik wil jeugd laten beseffen wat het gevaar van alcohol is. Aan de ene kant het gevaar voor de ontwikkeling van de hersenen en aan de andere kant vind ik het heel belangrijk dat het duidelijk is dat alcohol niet samen gaat met verkeer."
Wel drinken Maar collegawethouder Wout Gloudemans ziet het niet zitten om veertig dagen geen alcohol te drinken: "Dat ene wijntje dat ik zo nu en dan drink, wil ik me toch niet onthouden." 
De actie '40 dagen géén alcohol’ begon allemaal een aantal jaar geleden met een huisarts uit Lierop die mensen uitdaagde bier en wijn een tijdje links te laten staan. Ondertussen is de actie flink gegroeid en doen er veel gemeentes mee.
BewustwordingBij de actie spreken vrienden, collega's of buren met elkaar af om veertig dagen geen alcohol te drinken om bewust te worden van het eigen alcoholgebruik. Deelnemers tekenen van tevoren een contract.
Volgens het Trimbos-instituut, dat gespecialiseerd is in verslavingszorg, neemt het alcoholgebruik onder 55-plussers schrikbarend toe.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.