'Politie wist dat in Eindhoven doodgeschoten Ernesto Pistone al langer werd bedreigd'
De 33-jarige Italiaan Ernesto Pistone die vorige week in Eindhoven werd doodgeschoten, vreesde al langer voor zijn leven. Hij en zijn vriendin werden serieus bedreigd. De politie was daarvan op de hoogte. Dat melden meerdere bronnen aan het ANP.
Vanwege de dreiging droeg de Italiaan regelmatig een vuurwapen en een kogelwerend vest. Pistone was net anderhalve week vrij uit voorarrest toen hij donderdag voor zijn huis in Eindhoven werd neergeschoten en in het ziekenhuis overleed. De schutter is vermoedelijk gevlucht op een scooter, die later uitgebrand is teruggevonden.
Veroordeelde drugshandelaar Pistone werd in 2006 veroordeeld tot 2,5 jaar voor handel in harddrugs. De meest recente, bekende veroordeling was van vorig jaar. Het gerechtshof veroordeelde hem toen voor het bezit van een pistool met munitie tot vijf maanden celstraf. Uit de rechtszaak bleek dat hij bij zijn aanhouding in 2012 een kogelwerend vest droeg.
Uit diverse bronnen blijkt dat hij nadien nog verschillende keren is aangehouden voor wapenbezit en dat ook zijn kogelwerend vest werd afgenomen. De politie wil niets kwijt over het slachtoffer en dreigementen aan zijn adres. Er is nog niemand aangehouden.
