Meer last van hooikoorts omdat we te schoon leven
Het warme weer van de afgelopen dagen is heerlijk, maar zorgt ook voor veel pollen in de lucht. En veel mensen zijn daar allergisch voor. Die moeten veelvuldig niezen, hebben loopneuzen en tranende ogen.
Afgelopen jaren steeg het mensen met een allergie.
"We leven te schoon, waardoor ons immuunsysteem te weinig infecties doormaakt. Ons afweersysteem heeft daardoor te weinig te doen en gaat daardoor overdreven reageren op onschuldige stuifmeelkorrels", vertelt Christian Schoenmakers van het Elkerliek Ziekenhuis in Helmond.
BoosdoenersHet aanhoudende zonnige weer laat bomen en struiken verder bloeien. Zo bloeien de els en hazelaar al volop. Over een paar weken gaat de berk bloeien en van alle boompollen zijn de pollen van de berk de belangrijkste oorzaker van allergie. Daarnaast zijn grassoorten en later in het jaar de Ambrosia de grote boosdoeners.
De klachten die mensen hebben varieren van loopneuzen, niesbuien, jeukende en branderige ogen tot benauwdheid en vermoeidheid. Mensen die last hebben van hooikoorts kunnen het beste 's ochtends vroeg naar buiten gaan, als de lucht nog vochtig is, of na een regenbui.
Pollenvanger op dakHet Elkerliek ziekenhuis in Helmond houdt de pollen in de Brabanste lucht in de gaten. Op het dak van het ziekenhuis staat een pollenvanger.
