Ontdek

Acute snot volgens getroffen wildkweker in Neerkant 'gewoon pech'

11 maart 2014 om 20:33 • Aangepast 27 september 2025 om 21:54

“Gewoon pech.” De eigenaar van het bedrijf in Neerkant dat is getroffen door coryza baalt natuurlijk van de ziekte, die vorige week aan het licht kwam, maar hij kan zichzelf niets verwijten. De man runt aan de Vuurlinie in het Deurnese kerkdorp een wildkwekerij. Eerder werd gemeld dat een pluimveehouderij was besmet met acute snot, zoals de ziekte ook wordt genoemd.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Er huizen duizenden eenden, fazanten en patrijzen. Ze worden binnen een maand geslacht, waarna de eigenaar helemaal opnieuw moet beginnen. De afwikkeling van de ziekte kost hem enkele tienduizenden euro’s, zo laat hij weten.
Tientallen jarenDe man runt het bedrijf al tientallen jaren. Nooit eerder werden zijn vogels getroffen door de besmettelijke coryza. Elders in de gemeente Deurne was het in 2010 wel raak. “De ziekte wordt door in het wild levende vogels overgebracht”, zo weet de wildkweker. "Dit is amper te voorkomen. Ik vergelijk het wel eens met griep bij mensen, die kan ook iedereen treffen."
Na een ontdekking van het virus is het de bedoeling dat alle vogels op het getroffen bedrijf worden gevaccineerd. Gedurende deze periode wordt gekeken hoe de dieren op de medicijnen reageren.
Nieuwe kuikensNa de incubatietijd worden de dieren in de eigen slachterij gedood. Daarna moet het bedrijf 48 uur leeg staan voordat het tijd is om met nieuwe kuikens de opfok te hervatten.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.