Kemphanen na vechtpartij: 'Eaters wilden intimideren met overdreven hard spel'
Volgens voorzitter Alwin van Doremalen van ijshockeyclub Eindhoven Kemphanen was de wedstrijd van zijn ploeg tegen Noptra Eaters vanaf het begin af aan al grimmig, vanwege de intimiderende spelopvatting van Geleen. Die grimmigheid sloeg over, waardoor het uit de hand liep.
Van Doremalen: 'De wedstrijd was beladen, mede door de intimidatie-strategie van de coach van Geleen. Sportief zijn ze de mindere en dus wilden ze met wild en overdreven hard spel onze jonge spelers initimideren. Zonder succes, overigens. Want we stonden met 5-1 voor".
Volgens Van Doremalen werd het daardoor ook onrustig op de tribune. "Ik begrijp dat er gefrustreerde Geleen-fans waren, die met bier gooiden. Dat kwam bij onze fans terecht, waarvan de meesten ouders van spelers zijn. Dat is dus geëscaleerd. De beveiliging van Geleen heeft ingegrepen, maar je kan je afvragen of ze dat wel op tijd hebben gedaan".
Vader in elkaar geslagenBij de vechtpartij op de tribune moest op het ijs arbiter Ramon Sterkens in bedwang worden gehouden. Hij zag hoe zijn vader op de tribune in elkaar werd geslagen. Ook de broer van Sterkens, Eindhoven-speler Michael Sterkens, wilde zich ermee bemoeien.
Volgens Van Doremalen had Geleen kunnen protesteren tegen de aanwijzing van ijshockey-scheidsrechter Sterkens. "De ijshockeywereld is klein. Zoveel arbiters hebben we niet. Maar Geleen heeft vooraf niet laten weten bezwaar te hebben tegen een scheidsrechter met een broer die bij de tegenstander speelt.
Komend weekend weerKomend weekend spelen beide ploegen weer tegen elkaar. Van Doremalen verwacht niet dat dat tot problemen gaat leiden. "Het bestuur van ons en van Geleen zal nog overleg hebben, net als met de ijshockeybond. En het is dan aan ons om ervoor te zorgen dat het er op het ijs en op de tribunes wel goed aan toe zal gaan".
