Agent alsnog vervolgd na bezwaar van beschoten inbreker in Heeswijk
Een politieagent moet worden vervolgd voor een schot in het been van een inbreker in 2012 in Heeswijk-Dinther. Het gerechtshof in Den Bosch heeft dit bepaald na de klacht die de inbreker indiende tegen de beslissing om de agent niet te vervolgen.
De inbreker werd destijds betrapt bij een inbraak in Heeswijk-Dinther. Daarbij werd hij door de agent in zijn bovenbeen geschoten.
'Niet duidelijk of vuurwapen nodig was'Het hof concludeert dat de agent heeft geschoten om de vluchtende inbreker aan te houden zonder dat er gevaar voor hem of anderen was. Het is niet zonder meer duidelijk dat de agent zijn vuurwapen had mogen gebruiken, aldus de rechter. De politieman moet worden vervolgd voor poging tot doodslag, luidt de beslissing.
Het politiekorps erkende eerder dat de agent onrechtmatig heeft geschoten, maar dat hij dat niet kon weten omdat de ambtsinstructie onduidelijk was. De hoofdofficier van justitie besloot de politieman niet te vervolgen, maar adviseerde het politiekorps wel om een disciplinaire straf op te leggen. Dat gebeurde evenmin.
