Ontdek
VIDEO

Ireen Wüst wint na 500 meter ook 3000 meter op WK allround

22 maart 2014 om 15:53

Ireen Wüst uit Goirle lijkt na de eerste dag van het wereldkampioenschap allround al haast zeker van de titel. Na haar zege op de 500 meter was de schaatsster zaterdag ook veruit de snelste op de 3 kilometer. Met 3.58,83 bleef Wüst maar net boven haar eigen baanrecord uit maart 2013 van 3.58,68.

Geschreven door

De titelverdedigster won eerder op zaterdag de 500 meter in Thialf in een tijd van 38,86 seconden. In het algemeen klassement heeft Wüst liefst 5,31 seconden voorsprong op Joelija Skokova uit Rusland.
Graf is derde op 6,28 van Wüst. Irene Schouten en Diane Valkenburg nemen na de openingsdag de vierde en vijfde plaats in de tussenstand in. Schouten moet 6,74 seconden op Wüst goedmaken en Valkenburg 6,95.
'Jammergenoeg geen baanrecord'"Ik had mijn zinnen op een baanrecord gezet'', aldus Wüst, die daar 15 honderdste van een seconde boven bleef. "Het is wel jammer dat dat niet is gelukt.''     Wüst heeft zondag meer dan 5 seconden voorsprong op de Russische Joelija Skokova. "Het gaat wel lekker zo. Ik ben olympisch kampioen op deze afstand, dus ik wilde de mensen graag wat laten zien.''
Seizoen compleetWüst won in januari al het EK allround. Daarna volgden de succesvolle Olympische Spelen, waar de TVM-rijdster twee maal goud en drie maal zilver veroverde. Goud bij het WK allround zou het seizoen van Wüst helemaal compleet maken.
Debutante Irene Schouten eindigde als tiende op de 500 meter in een tijd van 39,73 seconden. Diane Valkenburg had exact 40 tellen voor haar race nodig en is voorlopig 15e. Yvonne Nauta, tweede bij het EK, kende een moeizame start. De schaatsster van Team Liga klokte 41,09 en is 19e.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.