Ontdek

Catharinakerk in Eindhoven dicht door brandstichting, verdachte geeft zichzelf aan

22 maart 2014 om 17:11 • Aangepast 15 oktober 2025 om 21:34

Een 57-jarige Eindhovenaar heeft zichzelf zaterdagmiddag aangegeven op het politiebureau aan de Mathildelaan in Eindhoven. Hij bekende dat hij eerder op de dag brand had gesticht in de Sint Catharinakerk aan het Catharinaplein.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Een half uur voor de man zich meldde, had de beheerder van de kerk de politie gewaarschuwd in verband met de brandstichting. In de kerk was een aantal stoelen in brand gestoken. De beheerder kon het vuur gelukkig snel doven.
Kerk dicht, concert afgelastIn verband met sporenonderzoek van de politie is de kerk gesloten. Daardoor moest een orgelconcert dat voor de zaterdagmiddag gepland stond, afgelast worden. De organisator van het concert, Wicher Vos, was in de kerk op het moment dat de brand ontstond. "We waren alles aan het klaarzetten toen ik opeens een vreselijke lucht rook van benzine. Het stonk heel erg", zei hij.
Hoe groot de schade was kon hij niet zeggen. "De politie was er heel snel bij om de kerk te ontruimen." Vos heeft laten weten dat het geplande concert volgende week zaterdag alsnog doorgaat. De kerk is zondag weer open. De verdachte zit vast en wordt verhoord.


App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.