Ontdek
VIDEO

Kevin Staut wint Grote Prijs van Indoor Brabant, pechdag voor Brabantse springruiters

23 maart 2014 om 19:03 • Aangepast 27 september 2025 om 20:26

De slotdag van Indoor Brabant in Den Bosch is dramatisch verlopen voor de Brabantse springruiters. Voor favoriet Maikel van der Vleuten uit Someren was de Grote Prijs al na één sprong voorbij. Zijn merrie VDL Groep Sapphire B weigerde over het tweede obstakel te springen.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Ook Piet Raaijmakers jr. uit Asten en Leopold van Asten uit Duizel slaagden er niet in om het parcours goed af te werken. Harrie Smolders uit Lage Mierde eindigde op plek 32 en was daarmee de beste Brabander.
Franse winnaarDe Fransman Kevin Staut wist in de barrage foutloos te rijden en noteerde tevens de snelste tijd. Hij won daarmee een bedrag van 87.500 euro.
Voor Van der Vleuten verliep de Grote Prijs niet zoals hij had verwacht. "Dit was niet zoals het moet", zei een ontgoochelde Van der Vleuten na afloop. "Ik heb er geen verklaring voor. Ik heb haar zeven jaar en nog nooit is ze voor een sprong gestopt.
Zwaar parcoursVan de 39 combinaties wisten slechts vijf springruiters het parcours foutloos af te leggen. "Het parcours is ontzettend zwaar", zegt Van der Vleuten. "Maar dat mag ook, want het prijzengeld is er ook naar."

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.