Ontdek
VIDEO

'Spelersgroep PSV wist dinsdag pas van situatie Cocu'

28 maart 2014 om 15:36 • Aangepast 16 september 2025 om 05:00

De spelersgroep van PSV is dinsdag pas ingelicht over de gezondheidssituatie van Phillip Cocu. Dit gebeurde op verzoek van de coach zelf, zo maakte manager Marcel Brands vrijdag bekend tijdens een persconferentie. Bij de coach werd donderdag een tumor in de rug verwijderd. "Het was een emotioneel moment voor de spelers."

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Cocu had al sinds de tweede helft van februari last van zijn rug. "Het leek op een hernia", vertelde Marcel Brands vrijdag. "Tijdens een onderzoek werd een vlekje ontdekt." Donderdag werd die tumor weggehaald. Het zou gaan om een goedaardige tumor.
TevredenHet medisch team is tevreden over het verloop van de operatie. PSV hoopt dat Cocu voor het nieuwe voetbalseizoen weer volledig hersteld is.
Stijn Schaars haalde het moment waarop de trainer het nieuws bekend maakte voor de geest. "Hij riep ons bijeen in de kleedkamer", vertelde de aanvoerder. "Dat vonden we raar, want dat doen we normaal nooit."
'Positieve flow en dan komt dit'Het nieuws over de tumor raakte de spelersgroep. "We zitten in een positieve flow en dan komt dit... Het riep wel veel saamhorigheid op in de groep."
De rest van de technische staf was door Cocu al na de uitwedstrijd tegen Vitesse op de hoogte gebracht. PSV schuift Ernest Faber nu door naar de functie van hoofdcoach. Ruud Hesp komt naast hem en Chris van der Weerden op de bank te zitten. Normaal zit de keeperstrainer op de tribune.
Voorronde Champions LeaguePSV zal het tot het einde van dit voetbalseizoen dus zonder zijn hoofdcoach moeten stellen. De Eindhovense topclub wacht naast de confrontatie met Groningen van zaterdag nog competitiewedstrijden tegen SC Heerenveen (uit), Feyenoord (thuis), PEC Zwolle (uit) en NAC Breda (thuis).
PSV staat na de zege op Roda JC van vorige week tweede in de eredivisie. Die plaats zou recht geven op een plek in de voorronde van de Champions League. FC Twente en Feyenoord hebben echter een duel minder gespeeld dan PSV. Als zij hun inhaalwedstrijden winnen, klimmen zij weer nipt over PSV heen. 
De inhaalrace die PSV na de winterstop heeft ingezet, is opmerkelijk. Acht wedstrijden op rij werden al gewonnen. En dat terwijl PSV voor de winter door een diep dal ging.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.