Ontdek
VIDEO

Burgemeester Deurne kondigt samenscholingverbod en demonstratieverbod af

31 maart 2014 om 02:07 • Aangepast 24 april 2020 om 11:03

Het is voorlopig niet toegestaan om in Deurne te demonstreren. Ook geldt een samenscholingsverbod. Aanleiding is de demonstratie van zondagavond in Deurne. "De openbare orde en veiligheid kan én mag niet in het geding komen. Op dit moment, in deze omstandigheden willen we de rust in Deurne met elkaar bewaren'', laat de gemeente zondagavond liet via de website weten.

Geschreven door

Enkele tientallen mensen betoogden zondagavond in Deurne tegen het juweliersechtpaar dat twee overvallers zou hebben doodgeschoten. Ook protesteerden ze tegen de aanpak door justitie. Zaterdag was er ook al zo'n protest in Eindhoven.
NoodverordeningIn de noodverordening stelt burgemeester Hilko Mak dat de demonstranten 'de gemeente Deurne niet hebben verlaten'. Daardoor bestaat 'de komende uren en dagen' het risico dat er nieuwe protesten komen. In dat geval kunnen er tegendemonstraties komen van mensen die vinden dat het juweliersechtpaar juist heeft gehandeld door op de overvallers te schieten. Confrontaties tussen de groepen demonstranten kunnen volgens Mak leiden tot een 'ernstige verstoring van de openbare orde'.
De burgemeester verbiedt ook 'racistische, beledigende of aanstootgevende uitingen'.
Twee doden bij overvalTwee mannen probeerden vrijdag juwelier Goldies aan de Milhezerweg in Deurne te overvallen. Daarbij ontstond een worsteling. Er werd geschoten en de twee overvallers kwamen om het leven. Justitie onderzoekt wat er precies is gebeurd.
Zo is niet duidelijk wie er heeft geschoten en met welk wapen. Een van de dode overvallers is een 20-jarige Marokkaans-Nederlandse man uit Eindhoven, de identiteit van de ander staat nog niet vast.
Raadslid en jongerenwerkerVoormalig raadslid en jongerenwerker Ibrahim Wijbenga uit Eindhoven snapt de veschillende sentimenten rondom de zaak. "Maar om nu speciaal naar Deurne te reizen om een statement te maken, is niet nodig. Ik ben geschrokken van de beelden. Het is zaak om nu het hoofd koel te houden", zegt hij. "Het gaat er niet om wie er dood zijn, maar wat er rondom de schietpartij is gebeurd."

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.