Ontdek
VIDEO

RKC Waalwijk in eigen huis onderuit tegen koploper Ajax

3 april 2014 om 11:01 • Aangepast 15 oktober 2025 om 12:59

RKC Waalwijk heeft de thuiswedstrijd tegen koploper Ajax woensdagavond met 0-2 verloren. Hierdoor komt Ajax weer een stukje dichter bij de landstitel, RKC Waalwijk moet zich meer zorgen gaan maken over mogelijke degradatie.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Joël Veltman kopte Ajax na 14 minuten op voorsprong. Op aangeven van Kolbeinn Sigthorsson zorgde Davy Klaassen in de 28e minuut voor 0-2.
Ajax snel klaar met RKC  Op bezoek bij RKC Waalwijk koos trainer Frank de Boer voor een andere basisploeg dan drie dagen eerder tegen FC Twente. Lerin Duarte speelde voor Thulani Serero, zondag nog de beste speler in de ArenA. Nicolai Boilesen, Bojan Krkic en Ricardo Kishna maakten plaats voor Christian Poulsen, Kolbeinn Sigthorsson en Lesly de Sa.
Ook in de gewijzigde formatie was Ajax veel te sterk voor de thuisclub. De lijstaanvoerder combineerde in een laag tempo maar kwam eenvoudig op voorsprong. Veltman kon na veertien minuten raak koppen, na een hoekschop van Lasse Schöne die voor de verandering als linksbuiten speelde. Op aangeven van Sigthorsson zorgde Klaassen na 28 minuten voor 0-2.
Na rust deed Ajax weinig moeite om de meegereisde aanhang nog te verwennen. Duarte en De Sa verzuimden aan te tonen dat ze ten onrechte vaak op de bank zitten.
Koeman: we kwamen kracht tekortTrainer Erwin Koeman zag RKC Waalwijk kansloos van Ajax verliezen. "Achteraf ben ik blij dat het 2-0 is geworden'', zei hij. "Maar ik had er meer van verwacht. Ajax vond steeds de vrije man, we konden er geen wedstrijd van maken. Ik denk dat het wel iets te maken had met die zware wedstrijd van zondag bij Roda JC. We hebben daar veel gegeven voor die zege. Vandaag kwamen we kracht tekort.''     RKC lijkt in de slotfase van de competitie vooral tegen rechtstreekse degradatie te strijden. De club staat nu 16e, met een voorsprong van vijf punten op hekkensluiter Roda JC. De achterstand op NAC, Eagles en ADO Den Haag, de nummers 13,14 en 15 van de ranglijst, is opgelopen tot vier punten. "We hebben nog punten nodig'', besefte Koeman, die zondag op bezoek gaat bij het Feyenoord van zijn broer Ronald. "Natuurlijk hebben we daar kans, anders hoeven we niet te gaan.''

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.