Dierenpolitie Tilburg bevrijdt zes gevangen eksters in zeer slechte conditie
In de achtertuin van de man stonden zes klepkooien, met in elke kooi een ekster. Ook stonden er lege klepkooien in de tuin. De dierenpolitie was getipt over de gevangenschap van de eksters in de Moerstraat in Tilburg. Tegen de 67-jarige Tilburger is proces-verbaal opgemaakt.
Revalidatie van een jaarIn overleg met justitie mochten de vogels worden vrij gelaten. De conditie was de zes eksters was echter zeer slecht. De dierenpolitie heeft de vogels om die reden ondergebracht in een vogelopvangcentrum. Hier worden ze door een dierenarts behandeld en kunnen ze op krachten komen.
De staart van één van de eksters was geknipt. Hierdoor kon de vogel niet wegvliegen. Deze zal naar waarschijnlijkheid een jaar nodig hebben om te revalideren en om aan te sterken. Alle vangmiddelen werden in beslag genomen.