Veel misstanden in Brabantse gevangenissen en toch miljoenen euro's extra aan bezuinigingen

5 april 2014 om 20:48
nl
De sfeer in Brabantse gevangenissen is zeer gespannen door personeelstekorten, intimidatie en toenemende geweldsincidenten. Dat stelt vakbond Abvakabo FNV die de afgelopen tijd driehonderd klachten binnenkreeg van gevangenismedewerkers uit het hele land.
Geschreven door

"Uit het zuiden kwamen meer meldingen dan uit het noorden en vooral door medewerkers van de gevangenis in Vught en Den Hey-acker in Breda zijn veel misstanden gemeld", zo zegt Frans Carbo van de vakbond. De exacte aantallen heeft hij nog niet op een rijtje. Carbo vindt het aantal klachten en de verhalen van medewerkers 'verontrustend'.
60 miljoen extra bezuinigingenOndanks de spanningen in de justitiële inrichtingen komen er nog flinke bezuinigingen aan. Zaterdag werd bekend dat er mogelijk nog eens 60 miljoen euro wordt gekort op de Nederlandse gevangenissen.
"De onregelmatige toeslag willen ze verlagen en ook willen ze de roosters strakker indelen. Allemaal versoberingen voor het personeel", legt Carbo uit. Medewerkers zouden ook niet meer mogen sporten onder werktijd en de gevangenisbibiliotheken krijgen geen nieuwe boeken en dvd's meer.
Onveilig voor personeelNu er waarschijnlijk weer nieuwe bezuinigingen aankomen, overweegt de vakbond het meldpunt opnieuw te openen. "Dat is onderwerp van discussie. We maken ons ernstige zorgen. Het wordt steeds onveiliger voor het personeel."
Volgens staatssecretaris Teeven zijn er niet meer incidenten gemeld de afgelopen tijd, maar Carbo zegt dat die informatie niet klopt. "Uit de meldingen die wij hebben gekregen blijkt dat er meer geweldsincidenten en spanningen zijn. Niet alles wat gebeurt, wordt geregistreerd. Dat blijkt uit de meldingen."
Koepel sluit deze maandVorig jaar kondigde het ministerie al een flinke bezuiniging aan. Verschillende gevangenissen worden gesloten of staan op een nominatielijst om dicht te gaan. De Koepel in Breda sluit deze maand nog en zodra de Belgen de huur opzeggen van de Tilburgse Willem II gevangenis, gaat ook dat complex dicht.
Volgens het ministerie zijn de bezuinigingen nodig, omdat er voor het eerst in de Nederlandse geschiedenis meer gevangenismedewerkers dan gevangenen zijn.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.