Efteling wederom populairste daguitje van Nederland
De Efteling was in 2013 met ruim 4,1 miljoen bezoeken het meest populaire daguitje van Nederland. Dit blijkt uit de 'Top 50 dagattracties 2013' die NBTC Holland Marketing en onderzoeksbureau Respons donderdag publiceerden. Ook de afgelopen jaren was De Efteling de populairste dagattractie.
Desondanks zijn de bezoekersaantallen van het pretpark in 2013 voor het eerst in zeven jaar gedaald. Hiermee kwam een eind aan een lange reeks bezoekersrecords.
In 2013 verwelkomde de Efteling 4.150.000 gasten, dat waren er 80.000 minder dan in 2012.
Lijst met attractiesIn de lijst staan de drukst bezochte attractieparken, dierentuinen, musea, zwembaden en recreatiegebieden in Nederland. Het Rijksmuseum steeg vorig jaar na de heropening met stip van de negende naar de tweede plek in de top vijftig.
Hoogste binnenkomer op de lijst is de Zaanse Schans. Met bijna anderhalf miljoen bezoeken staat de Zaanse Schans op de derde plaats
Nederland telde in 2013 twaalf dagattracties die één miljoen of meer bezoekers registreerden. In 2012 waren dit er nog negen. In totaal trokken de vijftig dagattracties ruim veertig miljoen bezoekers. Dat is een stijging van vier procent ten opzichte van 2012.