VIDEO

Gehaakte inktvisjes maken couveusekinderen in Brabantse ziekenhuizen rustig

10 april 2014 om 14:25 • Aangepast 24 april 2020 om 11:30
nl
Diverse Brabantse ziekenhuizen zijn aangehaakt bij een bijzonder project voor veel te vroeg geboren baby's. Zij krijgen inktvisjes in hun couveuses die door vrijwilligers zijn gehaakt. Als de inktvisjes in de couveuses van kindjes worden gelegd, worden de baby's veel rustiger.
Geschreven door

Het blijkt dat de ademhaling en hartslag regelmatiger wordt en dat het zuurstofgehalte in het bloed stijgt. Mogelijk zien de kindjes de tentakels aan voor de navelstreng die zij in de buik van hun moeder vasthielden, zo is op de site van het project te lezen.
In Brabant doen het Lievensberg Ziekenhuis in Bergen op Zoom, het Franciscus Ziekenhuis in Roosendaal, het Sint Elisabeth Ziekenhuis in Tilburg en het Jeroen Bosch Ziekenhuis in Den Bosch mee, staat op de site 'Kleine inktvisjes haken'.
VeiligheidseisenAmbassadeurs van het project zamelen de inktvisjes in. Die worden door vrijwilligers gemaakt. de ambassadeurs controleren of de inktvisjes aan alle veiligheidseisen voldoen, want de kindjes zijn uiteraard heel kwetsbaar. 
Zo mogen de tentakels niet te lang zijn en moeten de inktvisjes gemaakt worden van honderd procent niet-pluizend katoen. Ook worden ze op zestig graden gewassen om bacteriën te doden.
DenemarkenHet initiatief voor de 'inktvissen' ontstond in Denemarken in januari 2013 en waaide over naar Nederland en België.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.