Honderden glanzende Porsches op Markt Geertruidenberg
"Dit is een Porsche SC cabriotype, bouwjaar 1965". Trots toont Johan van Assem zijn blauwe uitbundig blinkende bolide. Bezoekers van de jaarlijkse Porsche Lentemeeting blijven staan om verlekkerd naar de wagen te kijken. Natuurlijk wil Van Assem hem ook best even starten. "Cool," zegt een klein jongetje. Dan begint de motor indrukwekkend te grommen.
Het lichtbruine leer van de bekleding voelt koel aan. "Bij dit type is er een groot stuur. Dat komt omdat er nog geen stuurbekrachtiging was." Van Assem liet zijn wagen helemaal opknappen. En het moet gezegd, het resultaat is schitterend.
Een man kijkt onder de motorkap en constateert: "Hij ziet eruit als nieuw. Hier zit passie in!" Grappend vervolgt hij: "Maar het is en blijft gewoon een Kever. Alleen dat moet je hier niet te hard zeggen, want dan krijgt je ruzie."
Tupperware PorscheRuzie zal Antoine Godschalk om deze opmerking niet maken. De wagen waarmee hij deze zondag op de Markt staat is namelijk inderdaad een halve Kever. "Dit is een Porsche 356 replica. Het chassis van een Kever en daaroverheen de carosserie van een 356 gedrapeerd."
In zeven jaar tijd bouwde Godschalk de plastic Porsche. Hij ziet eruit als de auo's waar in de jaren '50 mee geracet werd. Maar een nepperd dus. "Het blijft een tupperware-Porsche ja."
Niet te koopOf hij jaloers is op de echte blauwe Porsche SC enkele meters verderop. Nou, niet echt. "Die kost denk ik tussen de 100.000 en 150.000 euro. Deze is getaxeerd op 45.000. Voor die ene kun je dus drie van deze kopen. Niet dat hij te koop is trouwens."
