Vier wetenschappers Tilburg University krijgen elk 800.000 euro subsidie

19 mei 2014 om 11:38
nl
Vier wetenschappers van Tilburg University krijgen elk maximaal 800.000 euro om onderzoek te doen en om een eigen onderzoeksgroep te bouwen. Dat maakte de Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek maandag bekend.
Geschreven door

De wetenschappers kunnen rekenen op de zogeheten Vidi-subsidie, waarmee vernieuwend onderzoek van 'excellente onderzoekers' wordt gestimuleerd. De NWO oordeelde dat de wetenschappers van de Tilburgse universiteit tot de beste tien à twintig procent van hun vakgebied horen.
Met het geld kunnen de wetenschappers vijf jaar lang onderzoek doen. Dit jaar dienden 540 onderzoekers een Vidi-aanvraag in en werden er 88 geselecteerd. Het gaat om wetenschappers die al enige tijd geleden gepromoveerd zijn en al een aantal jaar onderzoek hebben gedaan.
Tilburgse onderzoekersGijs van de Kuilen (Economics and Management) gaat de rol van emoties in economische beslissingen onderzoeken. Arie Trouwborst (Law) gaat uitzoeken hoe het natuurbeschermingsrecht in goede banen geleid kan worden.
Ook Dr. Fabio Braggion (Economics and Management) en professor Jan Sprenger (Humanities) krijgen afzonderlijk maximaal 800.000 euro om onderzoek te doen. In totaal is  70 miljoen euro toegekend. De subsidies maken deel uit van een samenwerkingsprogramma van NWO, het ministerie van OCW, de Koninklijke Akademie van Wetenschappen KNAW en de universiteiten.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.