Advertentie
Oosterhouter die vriend (18) per ongeluk doodschoot hoeft de gevangenis niet meer in
10 juni 2014 om 12:14 • Aangepast
27 september 2025 om 10:46
Een 20-jarige man uit Oosterhout hoeft de gevangenis niet meer in nadat hij in 2012 in Made een vriend per ongeluk had doodgeschoten. Dat heeft het gerechtshof in Den Bosch dinsdag bepaald. De rechtbank legde hem eerder vier jaar celstraf op voor doodslag.
De dader richtte een pistool op het hoofd van het slachtoffer, de 18-jarige Adil Ben Bouazza uit Oosterhout. Hij dacht dat het vuurwapen niet geladen was. Hij haalde de trekker over en vuurde toch een kogel af. Zijn vriend overleed vrijwel meteen door de schotwond in het hoofd.
Dood door schuldVolgens het hof is er alleen bewijs voor dood door schuld, omdat de man erg nalatig en onoplettend is geweest. Het hof legde 360 dagen celstraf op, waarvan 346 dagen voorwaardelijk plus een werkstraf van 240 uur.
Advertentie
Advertentie
