Ontdek

Máxima Medisch Centrum in Veldhoven betaalt twee directeuren tonnen aan vertrekpremies

8 juli 2014 om 15:31 • Aangepast 27 september 2025 om 07:23

Het Máxima Medisch Centrum in Veldhoven heeft in totaal 300.000 euro aan vertrekpremies moeten betalen aan twee ex-directeuren van het ziekenhuis. Dat schrijft RTL Nieuws dinsdag op basis van eigen onderzoek. Het MMC bevestigt dit tegenover Omroep Brabant.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Het gaat om een oud-directeur bedrijfsvoering en een ex-directeur organisatieontwikkeling. Beide oud-bestuurders ontvangen ieder 150.000 euro.
De betalingen zijn opmerkelijk, omdat de ex-directeuren volgens RTL Nieuws direct ergens anders een hoge nieuwe functie kregen.
Nu'91: 'Onaanvaardbaar'Vakbond NU'91 is niet te spreken over de ontslagvergoeding. ''Dit is onaanvaardbaar'', vertelt Karin Weerts van de vakbond.
Ze laat weten dit moeilijk aan hun achterban uit te kunnen leggen. ''Er is geen geld voor opleidingen of vaste banen, maar er is wel geld over om directeuren die al een nieuwe baan hebben, geld mee te geven.''
'Afspraak is afspraak'Woordvoerder René Westbroek van het ziekenhuis laat weten dat de bedragen kloppen. ''Beide directeuren moesten vanwege een reorganisatie in 2013 vertrekken. In hun contract staat dat zij bij een eenzijdige opzegging van het contract, recht hebben op deze vergoeding.''
De woordvoerder erkent dat het gaat om hoge bedragen in deze tijden. ''Maar afspraak is afspraak. Dit is in het verleden met de oud-directeuren afgesproken en daar houden we ons dan aan.''
Het ziekenhuis wil niet ingaan op de nieuwe baan van de oud-directeuren. ''Daar gaan wij verder niet over.''

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.