Parkeer je fiets in de kerk in Ulicoten, anders wordt je rijwiel misschien gejat

8 juli 2014 om 19:09
nl
Zondag: een rustig bezinningsmoment in de kerk. Kom je daarna weer buiten, is je fiets gestolen. Het overkwam zoveel bezoekers van de Bernarduskerk in Ulicoten dat de pastoor heeft besloten dat fietsen in de kerk gestald mogen worden.
Geschreven door

"Het gebeurde regelmatig tijdens de zondagsviering", vertelt pastoor Joost de Bont. "Terwijl mensen zitten te bidden in de kerk, wordt hun fiets gestolen. Wij vinden dat zo'n hard gelag dat we daar iets aan gaan doen."
Veel elektrische fietsen"Er zijn veel oudere mensen uit het buitengebied die naar de kerk komen. Zij hebben vaak een elektrische fiets. Je merkt dat de dieven het gemunt hebben op deze dure fietsen", zegt de pastoor. "En in Ulicoten is het zondagochtend heel rustig en stil. De dieven hebben dan alle tijd om hun slag te slaan."
De oplossing is dus om de fiets dan maar in de kerk te zetten. "Achterin de kerk is daar plek genoeg voor", aldus De Bont. "Tijdens de mis heb ik er niet zo'n last van. Maar tijdens bijvoorbeeld een uitvaart zijn al die fietsen niet zo'n mooi gezicht in de kerk."
Bewaakte fietsenstallingMaar ook daar heeft de pastoor inmiddels over nagedacht. "We zijn bezig om een bewaakte fietsenstalling op het terrein van de kerk te realiseren."

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.