Koen de Kort na spekgladde Touretappe: 'Het was een gekkenhuis, zó gevaarlijk'

20 juli 2014 om 22:42 • Aangepast 21 november 2020 om 23:21
nl
Wielrenner Koen de Kort uit Liempde had zondag zelf alle moeite om op zijn fiets te blijven zitten in de slotfase van de 15de etappe van de Ronde van Frankrijk. De wegen in finishplaats Nîmes waren spekglad geworden door de hevige regen. “Bij iedere rotonde slipte mijn achterwiel een halve meter weg. Het was een gekkenhuis'', aldus De Kort.
Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

De etappe naar Nîmes verliep voor Giant volgens plan. Jack Bauer en Martin Elmiger ontsnapten al na één kilometer en bleven bijna tot aan de finish vooruit. De Nederlandse formatie van Giant-Shimano kon daardoor de wedstrijd vrij gemakkelijk overzien. “We hadden alles behoorlijk onder controle”, vond de De Kort.
'Zó gevaarlijk'Toch kon Marcel Kittel, deze Ronde al goed voor drie ritzeges, niet in stelling worden gebracht en ging de winst naar de Noor Alexander Kristoff.
“Toen het echt hard begon te regenen werd het heel moeilijk. Het was zó gevaarlijk'', blikte De Kort terug op de mislukte sprintopzet. “Ik kon niets meer zien. Door het weer viel er ook weinig meer te rekenen. We konden niet sneller langs die rotondes dan de koplopers. Je kunt niet bij elkaar blijven. Dat is normaal juist onze kracht."
Gemiste kansToch wilde De Kort zich niet alleen maar achter het weer en de rotondes in de slotfase verschuilen. De adjudant van Kittel erkende dat er een goede evaluatie moest volgen na het mislukken van de sprint. “Het lijkt me logisch dat dit een gemiste kans was."[Tweet:https://twitter.com/koendekort/status/490915071363923968]

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.