Ontdek

Tilburgse drugssmokkelaar Johan van L. (35) in Thailand opgepakt

24 juli 2014 om 15:00 • Aangepast 26 september 2025 om 12:01

De aanhouding van de Tilburgse Johan van L. (53) en zijn vrouw (35) in Thailand is niet gebeurd op verzoek van de Nederlandse politie. Dat laat de politie desgevraagd weten aan Omroep Brabant.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Er is volgens de politie een rechtshulpverzoek verstuurd, maar de verdachten zijn niet op hun verzoek aangehouden.
Lokale autoriteiten hebben woensdag beslag gelegd op bankrekeningen, huizen en auto's met een waarde van meer dan 2,3 miljoen euro. Dat melden meerdere gezaghebbende bronnen in Thailand, waaronder Pattayadailynews.  
Grootschalige drugssmokkelVan L. wordt ervan verdacht jarenlang grote hoeveelheden marihuana naar Nederland te hebben vervoerd. De opbrengst zou hij vervolgens witgewassen hebben door de aankoop van onder meer huizen in verschillende landen.
Bij zijn arrestatie werd zijn huis door de Thaise politie doorzocht. De agenten vonden onder meer geld en twee pistolen met munitie.  
Huis Van L. in Tilburg onlangs doorzochtOp vrijdag 4 juli viel de politie binnen bij de coffeeshops van The Grass Company en het kantoor van TGC Trading in Tilburg in het kader van een onderzoek naar een Brabantse criminele organisatie. Negentien huizen werden bij de inval in beslag genomen. Er werd destijds ook gezocht in het huis van Van L. in Tilburg.
Directeur Marco de Jong van The Grass Company liet donderdag desgevraagd weten dat er geen verband is tussen zijn bedrijf en Van L. Verder wilde hij niet reageren.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.