D66 Eindhoven bezorgd over kwaliteit directies zorginstellingen
De eisen voor een plaats in een verzorgingshuis worden steeds zwaarder. Alleen ouderen die er slecht aan toe zijn mogen nog in een tehuis worden opgenomen. Andere mensen moeten zo lang mogelijk thuis blijven wonen.
De zorgverzekeraars houden nu al rekening met de bezuinigingen die volgend jaar van kracht worden. Daarom kopen ze ook bij de verpleeghuizen steeds minder zorg in tegen minder geld. Omdat er steeds minder mensen naar een tehuis gaan en er minder zorg wordt ingekocht, dreigen er appartementen leeg te komen. Bijkomend probleem is dat er steeds minder geld is om gekwalificeerd personeel te betalen.
Zorginstellingen moeten hier hun beleid af afstemmen, aldus D66. Temeer omdat het verdwijnen appartementen er toe kan leiden dat er een heel complex gesloten moet worden. Dat heeft weer gevolgen als het aantal locaties in een gemeente waar zorg wordt geboden minder wordt en mensen naar andere gemeenten moeten.
Hoewel de partij niet wil ingaan op problemen bij de Wilgenhof, die vorige week in het Eindhovens Dagblad werden beschreven, gebruiken de democraten die wel als aanleiding voor de brief. In de Wilgenhof kreeg een dementerende bewoonster twee jaar geleden een overdosis insuline toegediend, waardoor de vrouw in diepe coma raakte.
Wilgenhof kwam vorig jaar ook negatief in het nieuws. Een 82-jarige bewoner was toen een dag spoorloos en werd vervolgens gewond gevonden in het trappenhuis. De man overleed enkele dagen later.
Misstanden"Deze misstanden worden geweten aan de te hoge werkdruk waardoor onder andere medewerkers handelingen verrichten waarvoor ze niet bevoegd zijn. Andere geluiden gaan over het management en structurele problemen", aldus D66.
D66 vraagt zich af directies van zorginstellingen wel genoeg anticiperen op alle veranderingen. "Instellingen die nu reeds knelpunten ervaren, zouden nog meer in de problemen komen waardoor er keuzes worden gemaakt in de bedrijfsvoering die grote invloed hebben op de kwaliteit van leven van de bewoners. Denk aan extra verhuizingen of meer fouten", aldus D66.