Betaald parkeren bij het bos, of op een andere manier betalen voor natuur in Brabant?
Natuurmonumenten in Brabant is volop op zoek naar nieuwe manieren om de natuur die het beheert betaalbaar te houden. Eén van de mogelijkheden zou het invoeren van betaald parkeren bij het bos kunnen zijn.
“Het fenomeen parkeergeld wordt steeds vaker genoemd”, zegt woordvoerder Irma de Potter van Natuurmonumenten. “We zijn op zoek naar manieren om inkomsten te generen om bezuinigingen van de overheid op te vangen.”
Betaald parkerenDe Telegraaf meldde donderdag op basis van een rapport dat een van de mogelijke kandidaten voor betaald parkeren De Loonse en Drunense Duinen zou zijn. Volgens Natuurmonumenten gaat dat waarschijnlijk niet gebeuren.
De Potter: “We hebben zelf geen gronden voor parkeerplaatsen. Die huidige parkeerplaatsen zijn vooral in bezit van restaurants om het gebied. Daarnaast ligt De Loonse en Drunense Duinen in vijf gemeenten en zijn er zoveel toegangswegen dat betaald parkeren waarschijnlijk niet haalbaar is.”
Enquête Toch vindt Natuurmonumenten dat er een discussie moet komen waar het geld vandaan komt om alle faciliteiten in natuurgebieden in stand te houden. “We moeten wandelpaden onderhouden, prullenbakken legen en mensen moeten kunnen parkeren”, aldus Irma de Potter.
De Potter: “De vraag die speelt is of de overheid het gebruik van de natuur moet betalen of de gebruiker zelf.” Om te weten hoe gebruikers van de natuur over deze kwestie denken, heeft Natuurmonumenten donderdag een enquête gelanceerd.
