Advertentie
Neergeschoten eigenaar financieel adviesbureau vrijuit voor steken met mes
2 september 2014 om 10:10 • Aangepast
30 december 2024 om 10:19
nl
Justitie eist geen straf tegen de 51-jarige P. A. uit Rosmalen. A. werd vorig jaar neergeschoten door een agent omdat hij die met een mes gestoken zou hebben.
De politie bracht in september na een melding een bezoek aan Pallas Financieel Advies in Den Bosch. A. deed de deur niet open. Toen de politie het bedrijf met geweld binnenkwam, stak de eigenaar een agent met het mes in zijn arm. Daarop werd hij neergeschoten.
Psychose
De eigenaar genas van de schotwonden. Ook de neergestoken agent kon na behandeling het ziekenhuis verlaten. P. A. had een psychose en werd door vier gedragsdeskundigen ontoerekeningsvatbaar verklaard. Hij is intussen uitbehandeld. Een psychiater zei tegen de rechter dat de man nu geen gevaar meer vormt voor zichzelf of de maatschappij. Daarom eiste de officier van justitie dinsdag geen straf meer, maar ontslag van rechtsvervolging.
Advertentie
Advertentie