Koploper PSV wil nu Ajax een tik geven
Voorafgaand aan de week waarin de Europese return tegen Zenit Sint-Petersburg en de competitietopper tegen Ajax op het programma staan, maakte PSV een ongeïnspireerde indruk. De nummer één van de ranglijst dacht de nummer achttien ook op halve kracht wel te kunnen verslaan.
Memphis Depay: "Het was geen leuke wedstrijd, maar ook geen makkelijke wedstrijd voor ons. FC Dordrecht kwam hier om niet met 10-0 te verliezen. Uiteindelijk werd het een zakelijke overwinning en gelukkig gewoon drie punten."
Veel hoekschoppen, weinig kansenHet leek voor de thuisclub ook een makkelijke middag te worden toen aanvoerder Jeffry Fortes van Dordrecht de bal al in de vierde minuut in eigen doel werkte, na een scherpe voorzet van Jetro Willems (1-0).
In plaats van meteen door te drukken, liet PSV de bal daarna in een laag tempo rondgaan. Het leidde weliswaar tot een indrukwekkende hoeveelheid hoekschoppen, maar weinig kansen.
Fouten van scheidsrechterDe arbitrage vertolkte wel een hoofdrol in Eindhoven. Iedereen dacht in de 33e minuut aan een strafschop voor PSV en rood voor Filip Kurto, toen de Poolse doelman de doorgebroken Memphis Depay onderuit haalde.
Op advies van de grensrechter besloot arbiter Pieter Vink echter af te fluiten vanwege buitenspel, terwijl dat niet zo was. In de tweede helft zag de assistent van Vink niet dat een schot van Dordrecht-aanvaller Sean Klaiber via de onderkant van de lat achter de doellijn stuiterde. Het gebeurde in de fase dat de bezoekers zowaar het initiatief hadden.
Bijna gelijkmakerDordrecht, met Gérard de Nooijer als interim-hoofdtrainer op de bank na het plotselinge vertrek van Ernie Brandts, besefte in de tweede helft dat er tegen het slappe PSV misschien wel wat mogelijk was. Klaiber was in de 55e minuut heel dicht bij de gelijkmaker, net als Matthew Steenvoorden met een kopbal op de paal.
PSV had een strafschop nodig, na hands van Ilias Haddad, om de voorsprong te verdubbelen. Luuk de Jong zorgde vanaf elf meter voor de 2-0. Nadat Klaiber een doelpunt was onthouden door de arbitrage, besliste Jeffrey Bruma het duel met de 3-0.
Ajax een tik gevenPSV pakt dus weer drie punten, terwijl Ajax bij Willem II gelijkspeelde. De voorsprong is dus inmiddels uitgelopen tot 14 punten. En volgende week komt uitgerekend Ajax in Eindhoven op bezoek. Georginio Wijnaldum. "Het wordt steeds mooier voor ons, maar we moeten zorgen dat het ook mooi blijft. We kunnen Ajax een tik geven, maar voorlopig willen we nog niet verder vooruit kijken."