Problemen tussen toerwielrenners en andere weggebruikers, campagne moet zorgen voor meer begrip
Ontmoetingen tussen wielrenners en andere weggebruikers leiden soms tot gevaarlijke situaties, door snelheidsverschillen en omdat beide partijen van elkaar niet weten wat ze gaan doen.
In een paar jaar tijd is het aantal wielrenners dat zich moest melden in een ziekenhuis bijna verdubbeld tot 3800.
AnimatiefilmUit eerder onderzoek van VeiligheidNL blijkt dat volgens wielrenners in de helft van de (bijna-)ongevallen sprake was van onvoldoende rekening houden met elkaar.
[youtube:body:https://youtu.be/Qspk5iECu70]Via het animatiefilmpje worden voorbeelden getoond hoe wielrenners en andere weggebruikers elkaar het best kunnen passeren. Dat moet leiden tot meer begrip voor elkaar.
WegkapiteinsEerder heeft de NTFU de wielrenners al aangesproken op het eigen gedrag naar andere weggebruikers. In drie maanden tijd zijn bij aangesloten clubs 250 wegkapiteins opgeleid.
Zij zijn 'aanvoerder' van groepen renners tijdens wielertochten en zorgen voor de veiligheid op de weg of op het fietspad.