Hip hollen met je hond: canicross zet voet aan Brabantse grond
Het is vooral populair in de randstad, maar de laatste tijd begint canicross ook in Brabant voet aan de grond te krijgen. Zondagmorgen stonden ongeveer 150 deelnemers aan de startlijn in de Bergse bossen.
Enthousiast gekef, geblaf en gepiepHoewel de kakofonie aan hondengeluiden anders doet vermoeden, kunnen de honden niet wachten om aan de wedstrijd te beginnen. "Ik kan het ze natuurlijk niet vragen", vertelt organisator Marjolein Bil. "Maar als ze het niet leuk zouden vinden, zouden ze ook niet mee rennen!"
Dat het bij de viervoeters aan enthousiasme niet ontbreekt, blijkt bij het begin van de wedstrijd. Zijn het normaal de baasjes die hun honden op sleeptouw moeten nemen, dit keer waren het de honden die de baasjes stevig aan de lijn hielden.
Vooral plezier, niet de prijzen"Het is vooral de snelheid die ik best wel leuk vind", vertelt Naomi de Ronde. "Alleen hardlopen vind ik niet leuk, maar met m'n hond gaat het zoveel sneller!"
De winnaars van de canicross kunnen met hun snelle eindnotering een zak hondenvoer winnen. Maar daar is het de meeste deelnemers niet om te doen. "Als ik zie dat de honden er plezier in hebben, dan gaan we natuurlijk voor de uitslag", vertelt de Belgische deelnemer Wim Veekmans.