Ontdek

FC Den Bosch - NEC vrijdagavond vervroegd uit angst voor rellen

21 april 2015 om 16:35 • Aangepast 25 september 2025 om 20:36

De competitiewedstrijd tussen FC Den Bosch en NEC is vrijdagavond met twee uur vervroegd. De wedstrijd stond in eerste instantie om acht uur 's avonds op het programma, maar uit angst voor rellen heeft de burgemeester Ton Rombouts van Den Bosch in overleg met de politie besloten de wedstrijd te vervroegen naar zes uur.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

De politie heeft aanwijzingen dat er rond de wedstrijd misschien verstoringen van de openbare orde en veiligheid zullen zijn. "We nemen de signalen serieus en treffen voorbereidingen om de openbare orde zo goed mogelijk te handhaven", zei Rombouts dinsdag.
'Nieuw tijdstip niet ideaal'De KNVB geeft toe het nieuwe tijdstip voor de supporters en sponsors niet ideaal is en betreurt het dat burgemeester Rombouts deze beslissing heeft moeten nemen. Wedstrijden verplaatsen naar een andere dag is vanwege beperkte mogelijkheden in de beslissende fase van de Jupiler League niet mogelijk.
FC Den Bosch - FC Oss werd in november ontsierd door ernstige supportersrellen. De wedstrijd werd tot twee keer toe stilgelegd. Uiteindelijk moesten 94 aanhangers van FC Den Bosch en FC Oss zich voor de rechter verantwoorden.
'Veel supporters kunnen er niet bij zijn'De supportersvereniging van NEC reageerde dinsdag ontstemd. "Veel supporters kunnen door het vroege tijdstip niet aanwezig zijn. Onze leden zijn nu de dupe vanwege de omstandigheden die bij FC Den Bosch spelen", staat in een verklaring.
De politie doet geen verdere mededelingen over de aanwijzingen en signalen over dreigende rellen.  

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.