Gedonder over opgehaald geld 8-jarige NAC-fan Whitney: 'Vermoeden dat er iets mis is'
Samen met haar vader Michel fietste het jonge meisje half juni door Breda om geld in te zamelen voor de gedegradeerde club. Daarnaast collecteerde Whitney tijdens een oefenwedstrijd en op de open dag.
Het is een heikele kwestie. De 8-jarige Whitney kreeg in juni alle lof voor haar actie. De jonge NAC-fan wilde geld inzamelen voor de stichting 'Samen voor NAC' en haar vader Michel zette daarom een schattig filmpje op Facebook. Het balletje ging rollen en Whitney haalde bijna 700 euro op met verschillende acties, aldus haar vader.
Hoogte bedrag twistpunt"Dat geld hebben wij in ieder geval, na meerdere pogingen, nog niet binnen", zegt een woordvoerder van de stichting 'Samen voor NAC'. Maar ook de hoogte van het door Whitney opgehaalde bedrag blijkt een twistpunt.
"De vader zegt dat het om 700 euro gaat. We kunnen het niet hard maken, maar volgens ons moet dat tussen 1500 en 2000 euro zijn." Vader Michel van Gool spreekt dat tegen. "Het gaat om bijna 700 euro", zo zegt hij.
BetalingsregelingDe vader van Whitney zegt, op vrijdagochtend, het geld nog wel te hebben. "Denk je dat wij het geld gaan houden of al opgemaakt hebben of zo? Ik wil eerst opheldering van Justin Goetzee, de directeur van NAC."
Die opheldering is er vrijdagmiddag. Goetzee heeft na een gesprek met Van Gool een betalingsregeling getroffen. De eerste tweehonderd euro zijn binnen. "Ik ga verder niet prijsgeven waarom er een betalingsregeling is", zegt Justin Goetzee hierover. "Ik heb tweehonderd euro bij NAC afgegooid", zegt Van Gool. "Er is verder geen betalingsregeling, de rest betaal ik aan het einde van de maand als mijn salaris binnen is."
'Ik heb wel wat anders aan mijn hoofd'De vraag blijft natuurlijk waarom Michel van Gool het totale bedrag niet gewoon meteen heeft afgedragen. De acties zijn namelijk alweer een flinke poos geleden gehouden. "Ik heb wel wat anders aan mijn hoofd", zegt Van Gool hierover. "Bij mijn vrouwtje is schildklierkanker geconstateerd. Of eigenlijk weten we dat pas 13 augustus, dan krijgen we de uitslag."
"Dat is natuurlijk een plausibele reden", meent de zegsman van 'Samen voor NAC', die anoniem wil blijven. "Maar hij hoefde alleen maar het emmertje met geld af te geven bij NAC en dan kan hij zich volledig concentreren op zijn thuissituatie."
BoosOndanks dat hij uiteindelijk toch een regeling heeft gesloten, bijt Michel van Gool nogal stevig van zich af. De communicatie tussen hem en de stichting 'Samen voor NAC' loopt volgens hem geenszins lekker. "Ze bleven maar druk zetten, terwijl ik met mijn hoofd ergens anders zat. Whitney zou nog een t-shirt van ze krijgen, maar dat steken ze maar in hun reet."
"Het is jammer dat het zo loopt. Niet wij, maar de mensen die aan de acties hebben deelgenomen zijn de dupe", aldus een woordvoerder van 'Samen voor NAC'. Het t-shirt heeft Whitney inmiddels wel gekregen.
'Ik laat me niet bedreigen'Inmiddels doet het verhaal ook de ronde bij de NAC-aanhang. En die reageert furieus. "Ik ben op een schofterige manier behandeld", zegt Van Gool. "Ik krijg nu van supporters allerlei verwensingen naar mijn hoofd. Dat ze het geld wel even komen ophalen. Daar ben ik niet van gediend, ik laat mezelf niet bedreigen."
Opmerkelijk is nog wel het volgende, dochter Whitney heeft op de open dag van NAC ook voor zichzelf gecollecteerd. "Dat heeft ook op mijn Facebookpagina gestaan", zegt Michel van Gool. "Hoeveel ze daarmee opgehaald heeft? Dat ben ik kwijt, maar ik geloof zo'n 125 of 130 euro."