‘Dit had niet mogen gebeuren’, Slagharen zegt ‘sorry’ tegen invalide vrouw na verziekte vakantie

10 augustus 2015 om 14:30
nl
De directie van attractiepark Slagharen heeft maandag haar excuses aangeboden aan Monique de Groot uit Oosterhout. De invalide vrouw blikte in een brief gericht aan het vakantiepark terug op een ‘compleet verziekte vakantie’. Het park erkent dat er in de administratie iets is misgegaan. “Dit had niet mogen gebeuren. Een vervelende fout”, vertelt een woordvoerder.
Geschreven door

De Groot bezoekt jaarlijks het attractiepark in Overijssel en is er altijd vroeg bij met reserveren. In december huurde ze voor een kleine week een huisje op het terrein van Slagharen. Bij aankomst bleek dat haar boeking was veranderd: het gehuurde huisje lag helemaal aan de andere kant van het park en was niet rolstoelvriendelijk.
"Het zal me een aantal maanden fysiotherapie kosten om weer op mijn oude niveau te komen. Mijn rug is helemaal scheef”, schreef een verbouwereerde De Groot in een brief op Facebook. Vanwege het hoogseizoen was het personeel van het pretpark niet direct in de gelegenheid om De Groot een beter alternatief te bieden.
'Een goede oplossing'Inmiddels heeft het pretpark contact gehad met de Brabantse. “We hebben onze excuses aangeboden en samen naar een oplossing gezocht. Het gaat hier om een vaste gast die al jaren met groot plezier komt. Dus het vertrouwen is er wel. We zijn samen tot een goede oplossing gekomen.”
Wat die oplossing is, wil de woordvoerder mede op verzoek van De Groot niet zeggen. Slagharen meldt dat de zaak hiermee op een goede manier is afgehandeld.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.