1 op de 6 scholen past Zwarte Piet aan: 'Er zijn wel belangrijkere zaken'

10 november 2015 om 18:18
nl
Zeventien procent van de scholen in Brabant (1 op de 6) komt tijdens het Sinterklaasfeest met een aangepaste Zwarte Piet op de proppen. Dat blijkt uit onderzoek van de Algemene Onderwijs Bond (AOb) na een enquête onder haar leden. Bijna 1700 van de ruim 4000 ondervraagden geeft aan het debat over Zwarte Piet onzin te vinden omdat er ‘belangrijkere zaken’ zijn.
Geschreven door

In heel het land past ruim één derde van de ondervraagde scholen het uiterlijk van de hulpknecht van Sinterklaas aan. Bij veel scholen wordt er geen andere invulling gegeven aan Zwarte Piet omdat simpelweg de discussie niet speelt op die school.
Scholen die het uiterlijk van Piet wél veranderen of al hebben veranderd doen dat vooral door zwarte vegen aan te brengen (24 procent) of een mix te maken van kleuren (23 procent).
Regionale verschillenHet onderzoek van de onderwijsbond geeft aan dat de regionale verschillen vrij groot zijn. Vooral docenten in de provincies Utrecht, Noord-Holland en Zuid-Holland zeggen dat het Sinterklaasfeest al is aangepast of dat dat dit jaar gebeurt.
De leraren die zeggen dat er wel wat verandert, werken vooral op basisscholen met een overwegend allochtone populatie.
SinterklaasjournaalHoe het Sinterklaasjournaal omgaat met de discussie over het uiterlijk van de pieten, is ook dinsdagavond na de tweede aflevering van het kinderprogramma nog een vraagteken. Slechts drie pieten zijn in beeld geweest en zij zijn zwart. Maar Sinterklaas heeft natuurlijk veel meer hulp, zij zijn echter nog niet aan bod gekomen in de journaals.    Het Sinterklaasjournaal speelt een grote rol in de discussie over het uiterlijk van de pieten. Diverse winkelketens hebben laten weten de lijn van het Sinterklaasjournaal te volgen bij de versieringen in de winkel en reclame-uitingen.     Zaterdag komt Sinterklaas aan in Nederland, dit jaar is de landelijke intocht in Meppel.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.