Voor het leven getekend door littekens of spelfouten: hulp voor slachtoffers slechte tatoeëerders

11 november 2015 om 17:18
nl
Bram Willems is eigenaar van Bloodline Tattoo en Piercing in Roosendaal. Hij herkent het wel dat er regelmatig prutswerk wordt afgeleverd door zwartwerkende collega's. "Spelfouten bijvoorbeeld en slecht tekenwerk. Maar ook te diepe tatoeages, waardoor er littekens ontstaan."
Profielfoto van Asseldonk Paul van
Geschreven door
Asseldonk Paul van

In vier jaar tijd zijn er vijfhonderd illegale tatoeëerders tegen de lamp gelopen. Er is meer vraag dan ooit naar tatoeages, en daar maken allerlei beunhazen gretig gebruik van. Met soms tragische gevolgen.
De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft de laatste vier jaar veel beunhazen opgespoord. Illegale tatoeëerders, die zonder vergunning werkten.
LittekenweefselBram probeert slachtoffers te helpen. Bijvoorbeeld door wat anders over een mislukte tatoeage te zetten. "Maar bij te veel littekenweefsel door een mislukte tatoeage, ben je voor het leven getekend. Dan is er niets meer aan te doen."
Er is geen opleiding voor tatoeëerders, maar het is wel mogelijk om een vergunning te krijgen. "Die wordt afgegeven door de GGD. Maar die instelling controleert alleen op de hygiënische werkomstandigheden, niet op de vaardigheden van de tatoeëerder."
Bram Willems pleit voor strengere eisen en een keurmerk voor tatoeageshops. Hij raadt klanten aan zich eerst goed te oriënteren alvorens een tatoeage te laten zetten.  

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.