Voor het leven getekend door littekens of spelfouten: hulp voor slachtoffers slechte tatoeëerders
In vier jaar tijd zijn er vijfhonderd illegale tatoeëerders tegen de lamp gelopen. Er is meer vraag dan ooit naar tatoeages, en daar maken allerlei beunhazen gretig gebruik van. Met soms tragische gevolgen.
De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft de laatste vier jaar veel beunhazen opgespoord. Illegale tatoeëerders, die zonder vergunning werkten.
LittekenweefselBram probeert slachtoffers te helpen. Bijvoorbeeld door wat anders over een mislukte tatoeage te zetten. "Maar bij te veel littekenweefsel door een mislukte tatoeage, ben je voor het leven getekend. Dan is er niets meer aan te doen."
Er is geen opleiding voor tatoeëerders, maar het is wel mogelijk om een vergunning te krijgen. "Die wordt afgegeven door de GGD. Maar die instelling controleert alleen op de hygiënische werkomstandigheden, niet op de vaardigheden van de tatoeëerder."
Bram Willems pleit voor strengere eisen en een keurmerk voor tatoeageshops. Hij raadt klanten aan zich eerst goed te oriënteren alvorens een tatoeage te laten zetten.