Addy van de Krommenacker wil de kerkklok laten luiden en weet waar de klepel hangt
Dit is de jaarlijkse geldinzamelingsactie van de protestante en katholieke kerken in ons land. Voor het eerst worden voor de start op verscheidene plekken, waaronder Den Bosch en Bergen op Zoom, de kerkklokken geluid.
'Burgervaojer' Roger Schouten gaat ook luidenIn Den Bosch zijn voor deze gelegenheid ook Roger Schouten, burgervaojer van Den Bosch in carnavalstijd, en acteur Danny van den Hout gestrikt. In Bergen op Zoom geeft Maarten van den Boom, de directeur van streekomroep ZuidWest, het figuurlijke startschot.
Kerken hebben steeds meer moeite om mensen zo ver te krijgen om geld over te maken. Met de inzet van onder anderen Van den Krommenacker wordt hun maatschappelijk belang onderstreept, zo laat de Interkerkelijke Commissie Geldwerving weten.
Kort en krachtigHet inluiden van de Kerkbalans wordt een korte en krachtige ceremonie, waarbij de ‘klokkenluider’ vertelt waarom hij of zij het belangrijk vindt dat de kerk er is in zijn of haar woonplaats.
Bij de actie werken protestante en katholieke kerken in ons land al veertig jaar samen. De opbrengsten staan al geruime tijd onder druk.
Met het geld wordt het onderhoud van kerken betaald, maar ook projecten om mensen te helpen die in (financiële) problemen zijn gekomen zoals het uitdelen van kerstpakketten of andere initiatieven voor de jonge en oude medemens.