Blik soep of pak melk inleveren bij de deur: koor laat zich betalen met houdbare producten
Het Kempisch Kamerkoor geeft binnenkort een concert. Niks ongewoons, maar wat wel bijzonder is: wie van de muziek wil genieten moet houdbare etenswaren meebrengen om naar binnen te mogen.
“Een tijd geleden waren we bij Beursvloer Eersel-Bergeijk”, vertelt secretaris Tabu Elstgeest. “Dat is een plek waar verenigingen samenkomen om te kijken hoe ze iets voor elkaar kunnen betekenen. Ze geven elkaar geen geld, maar wisselen diensten uit. Zo ontstaan spontane deals.”
Het Kempisch Kamerkoor kwam aan de praat met de Voedselbank en Parochie H. Petrus Bergeijk ’t Hof. Elstgeest: “De Voedselbank zou in ruil voor een concert reclame voor ons maken. En de parochie heeft een plek voor ons waar we het concert kunnen geven, de Hofkerk in Bergeijk.”
Plek voor honderdenEn zo kwam het dat Het Kempisch Kamerkoor als wederdienst een twee uur durend concert geeft voor houdbare etenswaren, die tenminste vijf euro waard moeten zijn. Voor een paar blikken soep of pakken melk mag je dus naar binnen.
Het concert is 15 maart en begint om acht uur ’s avonds. “Er is plek voor 400 tot 500 mensen”, sluit een enthousiaste secretaris af.
