Ontdek

Bewogen avond in Jupiler League: vuurwerk in Helmond, dramatisch verlies FC Oss

4 maart 2016 om 20:56 • Aangepast 15 oktober 2025 om 02:50

Een bewogen avond in de Jupiler League. Vooral in Helmond waar een opmerkelijke rode kaart viel en waar de wedstrijd zelfs even gestaakt werd na het afsteken van zwaar vuurwerk. De wedstrijd duurt daar ook wat langer. FC Oss hield lang stand tegen koploper Sparta, maar een penalty in de allerlaatste minuut nekte de Ossenaren. NAC had geen moeite met Achilles ’29 en RKC wist te winnen in en tegen Dordrecht.

Profielfoto van Bouma Cor
Geschreven door
Bouma Cor

Helmond Sport - FC Eindhoven 1-2Een echte derby in Helmond, maar helaas niet alleen op het veld. De wedstrijd werd in de 35ste minuut bij een stand van 0-0 gestaakt nadat er zwaar vuurwerk op het veld was gegooid.
Heerings van Helmond Sport heeft had toen al rood gekregen, waarschijnlijk voor natrappen terwijl hij geblesseerd op het veld lag.
Toch kwam Helmond Sport met tien man snel op voorsprong in de tweede helft door een bizarre goal. Eindhoven-keeper Swinkels ging zwaar in de fout door ver buiten zijn strafschopgebied te gaan dribbelen en de bal te verspelen. El Allouchi kon vanaf middellijn raak schieten.
Ruim twintig minuten voor tijd kwam FC Eindhoven op 1-1 door een goal van Van de Hurk. Het spel was al bijna niet meer te volgen door de dichte mist. Gelukkig zag onze verslaggever toch nog dat FC Eindhoven kort voor tijd een corner binnenkopte en de drie punten mee naar Eindhoven nam.

NAC Breda - Achilles '29 3-1NAC had geen al te moeilijke avond tegen Achilles '29. Net voor rust kwam NAC op 1-0 door een kopbal van Van Diermen. Kort na rust 2-0 voor NAC, toen keeper Ter Wielen een voorzet van Ronnie Stam in eigen doel sloeg. Achilles maakte nog wel de 2-1, maar Matic maakte er in blessuretijd nog 3-1 van.

FC Dordrecht - RKC Waalwijk 1-2RKC Waalwijk kwam al snel op achterstand door een kopbal van Alban Bunjaku. Er leek niets te halen voor RKC, maar toch kwamen de Waalwijkers langszij in de 72ste minuut via Pieter Langedijk. En net voor tijd was FC Dordrecht helemaal de kluts kwijt na een rode kaart en kwam RKC ook nog op voorsprong door Cicilia.

FC Oss - Sparta Rotterdam 1-2De druiven waren zuur voor FC Oss. Na een 1-0 achterstand kwamen de Ossenaren terug tot 1-1 tegen de koploper. Lang leek het erop dat FC Oss een punt uit het vuur zou slepen, maar in de laatste minuut kreeg Sparta een strafschop en gingen de drie punten naar Rotterdam.

Jong PSV speelt maandag.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.