PSV verspeelt dure punten in titelstrijd, Eindhovenaren blijven tegen Heerenveen steken op 1-1
In de eerste helft bleef Heerenveen al goed overeind. PSV had wel een overwicht, maar alleen Marco van Ginkel en Luuk de Jong waren dichtbij een treffer.
Van Ginkel kopte in de twaalfde minuut over het doel van Erwin Mulder en tien minuten later schoot hij vrij voor de Heerenveengoalie - na een mislukte uithaal van Davy Pröpper - over. De Jong was dichtbij met een kopbal, die met een boogje net naast de verkeerde kant van de paal belandde.
Reddingen Jeroen ZoetDe Heerenveen-spelers voelden in de loop van de eerste helft dat er wat mogelijk was en schoven steeds verder naar voren. Jeroen Zoet moest redden op een afstandsschot van Sam Larsson en de rebound daarop en hij reageerde vlak voor rust ook alert op een uithaal van Mitchell te Vrede, die na slordig balverlies van Luciano Narsingh de kans kreeg aan de rand van het strafschopgebied uit te halen.
In de tweede helft begon PSV meteen met een offensief. Jeffrey Bruma poeierde van afstand op de vuisten Van Mulder en een heerlijk schot van Pröpper draaide net langs de paal.
Fabuleuze steekbalDe openingstreffer viel echter aan de andere kant. Een fabuleuze steekbal van Larsson bereikte Te Vrede, die bleef Hector Moreno voor en schoot via Zoet raak: 0-1.
Maar PSV antwoordde snel: Luuk de Jong kopte drie minuten later een uitstekende voorzet van Narsingh - fraai vrijgespeeld door Pröpper - achter Mulder: 1-1.
Daarna ging PSV volle bak op zoek naar de winnende treffer. De Jong, Van Ginkel en de invallers Maxime Lestienne en Gastón Pereiro waren dichtbij, maar ze wisten Mulder niet nog een keer te passeren.
'Verkeerde instelling'Middenvelder Davy Pröpper was na afloop hard in zijn oordeel wat de landskampioen tijdens dit duel te verwijten viel. "Hoe we de wedstrijd beginnen. Een verkeerde instelling, denk ik. We waren zo goed bezig... Daarin zijn we misschien iets doorgeslagen."
"Er waren meerdere jongens die vandaag niet hun niveau haalden", analyseerde aanvoerder De Jong. "Daar hebben we als team in gefaald. Natuurlijk doet iedereen zijn best, maar sommigen hadden hun dag niet. Dan moet je elkaar helpen. Ik denk dat we als team gefaald hebben vandaag."